Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Projektant na baraky

Ondráš (Člen)
29.03.2022 16:57:47
Offline

Projektant na baraky

Protoze je tu spousta lidi co fusujou do stavariny, tak sem hodim poptavku.

Shanim projektanta na barak. Mam navrh od architektu a potrebuji ho pretavit do podoby pro stavebni urad a pro firmu co to bude stavet.
Vic info osobne.

Nejaka tekuta pozornost za zprostredkovani je samozrejmost. Diky.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kukii (Člen)
29.03.2022 17:17:19
Offline

Re: Projektant na baraky

čaues Ondrášu, já mám bratránka přes koleno projektantem, ale je v Pelhřimově https://projektantpe.cz/
pokud by se ti zamlouval, tak mi napiš a já se mu připomenu, neviděli jsme se léta páně....


Život je boj-mašina je nej!!!
Ondráš (Člen)
30.03.2022 08:01:14
Offline

Re: Projektant na baraky

Ty práce co tam prezentuje vypadají dobře. Jestli můžeš, tak se mu klidně zmiň, já už bych si zbytek nějak vyřídil. Díky.
Chci oslovit víc lidí abych měl "představu o situaci na trhu", takže pokud ještě někdo někoho má, tak klidně piště.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kukii (Člen)
30.03.2022 08:54:45
Offline

Re: Projektant na baraky

ví o tobě, kdyžtak se na mě odkaž good


Život je boj-mašina je nej!!!
WenzelB6 (Člen)
31.03.2022 10:16:06
Offline

Re: Projektant na baraky

Ahoj. Pavel Korčák. https://www.ckait.cz/pavelkorcakcz
Dělal mi před pár lety projekt na garáž a v 1989 projekt na barák.

Ondráš (Člen)
31.03.2022 16:57:08
Offline

Re: Projektant na baraky

WenzelB6 psal:

Ahoj. Pavel Korčák. https://www.ckait.cz/pavelkorcakcz
Dělal mi před pár lety projekt na garáž a v 1989 projekt na barák.

Diky.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Drakoxxl (Člen)
02.04.2022 11:31:56
Offline

Re: Projektant na baraky

Ondro obdiv, že se v dnešní době chystáš stavět. Jsem rád, že jsme to stihli a máme zkolaudováno, páč teď je stavba pro vyznavače adrenalinových sportů. Držím palce a přeji silné nervy. wineevil
My měli projektanta sehnanýho z netu z nedaleka. Při první komunikaci to vypadalo, že nebude nic trabl a že jsou to jen omalovánky. Když nám poupravil naše představy a nakonec jsme ho i trochu pruzením urgovali, tak nám udělal projekt dle našich představ a na základě plné moci vše zařídil na ouřadech. Celý jeho snažení s projektem a se stavebním povolením trvalo 6 měsíců a stálo to 45K. Nevím jak je vytíženej v současnosti, ale stránky už moc neaktualizuje, páč má zakázek, že už si vybírá jen co se mu líbí. bigsmile
Jinak to dělal tenhle šikula. https://www.ib-projekt.cz/ good


Lepší někdy, než nikdy.
Marián (Člen)
02.04.2022 17:24:26
Offline

Re: Projektant na baraky

Tak za 45 tis. ti dnes projekt nikdo neudela a nebude se s tebou bohuzel ani bavit. Dnes kompletka s uradama pres kilo, spise vice.


...sam mezi jebkarema...
Ondráš (Člen)
02.04.2022 18:58:19
Offline

Re: Projektant na baraky

Drakoxxl psal:

Ondro obdiv, že se v dnešní době chystáš stavět. Jsem rád, že jsme to stihli a máme zkolaudováno, páč teď je stavba pro vyznavače adrenalinových sportů. Držím palce a přeji silné nervy. wineevil

Lepší než je to teď už to nebude. A čekat v 37 jestli se to náhodou za 5 let třeba nějak nezlepší...
Nezlepší...
A mě utečou roky, kdy už jsem mohl bydlet ve svém. Prostě se teď vracím do ČR, tak teď začnu stavět. Doba je jaká je. S tím nic nenadělám.

Drakoxxl psal:

My měli projektanta sehnanýho z netu z nedaleka. Při první komunikaci to vypadalo, že nebude nic trabl a že jsou to jen omalovánky. Když nám poupravil naše představy a nakonec jsme ho i trochu pruzením urgovali, tak nám udělal projekt dle našich představ a na základě plné moci vše zařídil na ouřadech. Celý jeho snažení s projektem a se stavebním povolením trvalo 6 měsíců a stálo to 45K. Nevím jak je vytíženej v současnosti, ale stránky už moc neaktualizuje, páč má zakázek, že už si vybírá jen co se mu líbí. bigsmile
Jinak to dělal tenhle šikula. https://www.ib-projekt.cz/ good

Napíšu mu, díky. Ale jak psal Marián, i kdyby ses dostal na dvojnásobek toho cos psal, tak furt je to hodně levný. Podle mé současné zkušenosti je realita bohužel spíš tak trojnásobek.bad


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
tachec (Člen)
04.04.2022 06:41:27
Offline

Re: Projektant na baraky

Projektem to začne a pak se připrav na ty zásadnější problémy - na nedostatek materiálu. V republice není skoro žádné železo, protože většina toho válcovaného se vozí z Ukrajiny - takže budeš muset čekat, až roztaví ruské tanky a něco z toho zase vyválcují. Kari sítě a podobné věci jsou dneska za cenu zlata.

A rozumná lidská síla, to je kapitola sama pro sebe.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Banditatom (Člen)
04.04.2022 08:14:40
Offline

Re: Projektant na baraky

Stavet v tedle dobe je picovina...

Neni material neni zelezo a kdyz uz je je x krat predrazene. Izolacni material stoji nesmysl pokud tedy vubec je....


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr J. (Člen)
04.04.2022 09:59:01
Offline

Re: Projektant na baraky

Banditatom psal:

Stavet v tedle dobe je picovina...

Neni material neni zelezo a kdyz uz je je x krat predrazene. Izolacni material stoji nesmysl pokud tedy vubec je....

....nebuď histerka....za chvíli se střílet přestane a šrotu tam bude dost a dost a zbytek se do půl roku stabilizuje....než bude mít povolení, bude vše v normálu

Petr J. (Člen)
04.04.2022 10:08:04
Offline

Re: Projektant na baraky

Marián psal:

Tak za 45 tis. ti dnes projekt nikdo neudela a nebude se s tebou bohuzel ani bavit. Dnes kompletka s uradama pres kilo, spise vice.

...bavit jo, ale to je tak všechno bigsmile

Ondráš (Člen)
04.04.2022 10:22:24
Offline

Re: Projektant na baraky

Banditatom psal:

Stavet v tedle dobe je picovina...

Neni material neni zelezo a kdyz uz je je x krat predrazene. Izolacni material stoji nesmysl pokud tedy vubec je....

Myslíš, že to bude lepší?surprised A kdy?help
Chapu, že ti co mají postaveno nebo prostě bydlí ve svém, tak vidí ten obrovský rozdil v cenách, dostupnosti, lidech... To ale přece neznamená, že my co chceme vlastní bydlení, máme smůlu a musíme bydlet pouze v podnájmu a dalších 10 let doufat, že to bude lepší (což nebude).
Bude to drahý a složitý (to sis ale když si stavěl myslel taky, ne?), ale prostě chci bydlet ve svém, tak se s tím musím nějak vypořádat. Už teď jsem ve věku, kdy mám horší přístup k hypotéce. Za 10 let už bych jí nedostal vůbec. Není na co čekat. help
Doba je temná.redface


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
04.04.2022 12:12:16
Offline

Re: Projektant na baraky

Ja ti to neberu a plne te chapu ale.... Hypoteky jsou s 2x vetsim urokem nez jsem si bral ja.  A pokud ti to vse klapne a nezblaznis se z toho tak ti preju dalsi pevne nervy se schanenim materialusick a kdyz uz ho sezenes tak poseres z ceny....a ver ze ceny materialu pujdou dolu pac tenhle stav je dlouhodobe neudrzitelny....


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Ondráš (Člen)
04.04.2022 18:09:46
Offline

Re: Projektant na baraky

Banditatom psal:

Ja ti to neberu a plne te chapu ale.... Hypoteky jsou s 2x vetsim urokem nez jsem si bral ja.  A pokud ti to vse klapne a nezblaznis se z toho tak ti preju dalsi pevne nervy se schanenim materialusick a kdyz uz ho sezenes tak poseres z ceny....a ver ze ceny materialu pujdou dolu pac tenhle stav je dlouhodobe neudrzitelny....

Co pises s tim souhlasim. Oproti minulosti je to ted tragedie, ale budto se muzu do toho pustit s tim, ze budu 2-3 roky drit drzkou v zemi nez to bude zkolaudovane a nebo budu v klidku cekat jestli se to nahodou nezlepsi, abych pak v 50 prisel na to, ze se to nezlepsi nikdy a uz musel dozit v nejakem podnajmu, protoze na muj vlastni barak mi nikdo v 50 nepujci.
Jen bych si nebyl tak jisty s cenou tech materialu. Verim, ze se treba cena nejak ustali, ale ze by sla nejak dramaticky dolu, tomu moc neverim. Prakticky kazdy projektant ktery se mi ozval zpet, tak mi rekl, ze ma moc prace a ze bych musel pockat. Lidi furt stavi jako mourovaty (sorry Mouresmokin). Nevypada to, ze by v tomhle byl alespon zatim nejaky vyrazny pokles.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
04.04.2022 18:14:02
Offline

Re: Projektant na baraky

Petr J. psal:

....nebuď histerka....za chvíli se střílet přestane a šrotu tam bude dost a dost a zbytek se do půl roku stabilizuje....než bude mít povolení, bude vše v normálu

Tak optimisticky nejsemhelp, ale budu spokojen, kdyz ceny nepolezou nahoru a nebude se na material cekat pul roku ale treba 2 tydny.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Petr J. (Člen)
04.04.2022 18:37:30
Offline

Re: Projektant na baraky

Banditatom psal:

Ja ti to neberu a plne te chapu ale.... Hypoteky jsou s 2x vetsim urokem nez jsem si bral ja.  A pokud ti to vse klapne a nezblaznis se z toho tak ti preju dalsi pevne nervy se schanenim materialusick a kdyz uz ho sezenes tak poseres z ceny....a ver ze ceny materialu pujdou dolu pac tenhle stav je dlouhodobe neudrzitelny....

...pochop, že nestaví dnes, ani zítra...ale v lepším případě na zimu nebo spíš jaro 2023...takže tou dobou ten materiál může být klidně ve starých kolejích

Banditatom (Člen)
04.04.2022 18:42:50
Offline

Re: Projektant na baraky

Petr J. psal:
Banditatom psal:

Ja ti to neberu a plne te chapu ale.... Hypoteky jsou s 2x vetsim urokem nez jsem si bral ja.  A pokud ti to vse klapne a nezblaznis se z toho tak ti preju dalsi pevne nervy se schanenim materialusick a kdyz uz ho sezenes tak poseres z ceny....a ver ze ceny materialu pujdou dolu pac tenhle stav je dlouhodobe neudrzitelny....

...pochop, že nestaví dnes, ani zítra...ale v lepším případě na zimu nebo spíš jaro 2023...takže tou dobou ten materiál může být klidně ve starých kolejích

To je dost mozne ale s rychlosti nasich uradu muze kopnout do hliny i za dva rokybigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
ABik (Člen)
04.04.2022 20:56:29
Offline

Re: Projektant na baraky

Zkuste mi někdo vypsat, co je obsahem projektové dokumentace rodinného domu, která stojí 100.000,-. Dík.

Jinak očekávání, že ceny materiálů by se mohly vrátit do úrovně například doby před covidem je naivní. Ani ceny před válkou už se nám nevrátí.

Všem, kteří v této době staví RD držím palce. Sám mám rozestavěné dva redface

Drakoxxl (Člen)
05.04.2022 10:10:40
Offline

Re: Projektant na baraky

Někdo v dnešní době ještě využívá možnost nakoupit matroš v Polsku, ale i tam dochází kapacity. idontknow
Stavělo se za každýho režimu, po válce a pod. a šlo to. Nebude to jednoduchý, ale pokud člověk na to nebude spěchat a bude mít trpělivost, tak sice dráž, ale postaví. Holt si to dnes člověk už nemůže tak jednoduše rozpočtovat jako před covidem, ale je fakt, že se v okolí staví jak o život a než člověk sežene řemeslníka, tak si to radši udělá sám. bigsmile
Než koupit starej barák, kterýmu se musí člověk přizpůsobit, přičemž rekonstrukce je jeden velkej kompromis, tak to radši si pomalu a dle svýho postavit novotu. evil
Jinak jako panelákovej člověk dnes plně chápu, že mít kus vlastního pozemku s vlastním barákem je k nezaplacení. good
Jsem spokojenej už oficiální vidláckej parchant. coolbeerwinebigsmile


Lepší někdy, než nikdy.
Michal Dk (Člen)
05.04.2022 21:34:57
Offline

Re: Projektant na baraky

děkuji za informaci.
Plány v tištěné formě jsou bez problému a vyžádal bych si je od Vás.
Jak píšete, níže zasílám můj cenový předpoklad projekčních a výpočtových prací na základě Vámi zaslaných prvotních informací.

Předpokládaná cena za moje služby by byla:
Energetické výpočty 25.000,- (dotační částka na energetické výpočty je ve výši 25.000,-)
Projektová dokumentace stávajícího stavu, která bude vycházet z předané dokumentace případné zaměření 25.000,- (musí být zakreslena, aby se daly provádět energetické výpočty a slouží jako povinná příloha pro NZÚ)
Projektová dokumentace nového stavu (je součástí povinné přílohy) resp. kompletní PD dle vyhlášky 499/2006 Sb. příloha č.12, kdy by měla obsahovat stavební úpravy (Váš záměr podléhá povolení na SÚ) včetně všech náležitých příloh A-D (E. dokladová část vyjde z jednání se stavebními úřady), které následně půjdou jako povolení na stavební úřad (předpokládám tento jediný správný model postupu) a budou sloužit jako podklad pro stavební firmu (dále budou sloužit jako povinná příloha na NZÚ) se bude pohybovat okolo 125.000,-

Tedy v součtu můj předpoklad vychází na 175.000,-
Cena dokumentace předpokládá zpracování jednotlivých části resp. nutných příloh (požární bezp. staveb, statika, technika prostředí staveb).
bigsmilebigsmile 100000 tis za plány bigsmile Já poptaval zateplení Rd na zelená úsporám tohle mě poslal architekt z HK nebudu jmenovat. Má to i s rospisem.Myslel jsem si že si dělá prdel von to myslel vážně.

Petr J. (Člen)
06.04.2022 10:35:33
Offline

Re: Projektant na baraky

Michal Dk psal:

....Tedy v součtu můj předpoklad vychází na 175.000,-
..... Já poptaval zateplení Rd na zelená úsporám tohle mě poslal architekt z HK nebudu jmenovat. Má to i s rospisem.Myslel jsem si že si dělá prdel von to myslel vážně.

...u zateplení si z Tebe fakt dělal prdel, protože tam třeba statika, technika prostředí staveb není vůbec potřeba... bigsmilebigsmile

Asi také změním ceny bigsmilebigsmile

Banditatom (Člen)
06.04.2022 17:23:27
Offline

Re: Projektant na baraky

Dnes jsem mluvil se tremi stavitelibigsmile jo hosi stavejte stavejte


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Americkej (Člen)
07.04.2022 10:21:31
Offline

Re: Projektant na baraky

I bych se pustil do další etapy, jenomže stavitelů je jak sraček, ale vo zedníka nezavadíš smile1


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
osiris (Člen)
07.04.2022 10:55:06
Offline

Re: Projektant na baraky

Americkej psal:

I bych se pustil do další etapy, jenomže stavitelů je jak sraček, ale vo zedníka nezavadíš smile1

...ale zas neska mladý maj lejstra a uměj s těma internetama smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
yoby (Člen)
07.04.2022 11:01:49
Offline

Re: Projektant na baraky

Tvl, za 200tis děláme projekty na zateplení na bytové domy, ve firmě, kde účtujeme hodinovku 1200,- bigsmile to je slušnej úlet. Co jsem dělal RD pro kamoše, kde jsem fakt nechtěl zbohatnout, tak jsem se  s vyřízením povolení pod 70 tis nedostal. Ono když si každá profese vezme 5-10tis, tak se to nasčítá. A to bylo v době, kdy byl svět ještě normální a nebyly současný debilní energetický požadavky, takže se sralo na FVE, VZT apod.

Banditatom (Člen)
07.04.2022 11:04:43
Offline

Re: Projektant na baraky

Americkej psal:

I bych se pustil do další etapy, jenomže stavitelů je jak sraček, ale vo zedníka nezavadíš smile1

Neboj uk zedniku tu co nevidet bude jak sracekbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Americkej (Člen)
07.04.2022 11:15:20
Offline

Re: Projektant na baraky

To už mám taky za sebou. Firma dodá partu UK zedníků, všichni jsou profesionálové. Za každýho si účtujou 210 na hodinu. Jim daj 120 s vodřenejma ušima. Z party 5ti týpků to jeden už asi dělal, ten maká a vostatní na něj čuměj jak vyvoraný myši. Což Ti ve finále ušetří prachy, protože když se daj do díla, tak toho víc zkurvěj než posunou dopředu. Ale třeba obkladače jsem vyrazil dvě český firmy, než to 1 ukr dodělal. Profesně i precizností strčil do kapsy toho čecha, pro kterýho dělal...


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr