Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » nový benzín E10

Baltazar (Člen)
02.02.2024 09:44:10
Offline

nový benzín E10

Máte nějakou vychytávku na 95 nebo budete tankovat 100? Kdo by chtěl benzín bez biosložky, prodává to Eurooil, mají aplikaci, kde ukazují, kde to je bez sraček


The father of the little princess of the dawn
corimec (Člen)
02.02.2024 17:32:00
Offline

Re: nový benzín E10

Do Bandita už delší dobu leju jen 100 oktanu.Jinak do auto jsem ted koupil tohle,nečekám od toho zázraky,ale recenze jsou na to dobré.Mám sice 3 roky starý auto,který by ten benzin melo jezdit bez problému,ale pro klid duše.
https://www.metabondcz.com/prisady-do-p … lene-merka

stewo69 (Člen)
02.02.2024 21:04:41
Offline

Re: nový benzín E10

Na SK je benzin E10 uz nejaku dobu. Na niektorých pumpách je aj 100oktán iba E10 takže clovek nemá veľmi na vyber. Ja davam do benzinu stabilizátor od Motulu a nemám problem. Dávam to aj do zahradnej techniky a nikdy som nemal problém ani ked som štartoval po zime.

Ferda.66 (Člen)
03.02.2024 18:14:42
Offline

Re: nový benzín E10

Baltazar psal:

Máte nějakou vychytávku na 95 nebo budete tankovat 100? Kdo by chtěl benzín bez biosložky, prodává to Eurooil, mají aplikaci, kde ukazují, kde to je bez sraček

mam prave EuroOil skoro u baraku,a tankuju jen tu jejich 98 ...kdyz platim kartou,tak to mam za cenu klasicky 95 ...a nebyl nikdy problem,

pepa (Člen)
03.02.2024 18:54:13
Offline

Re: nový benzín E10

Do auta dávám VIF Benzín, jaký je rozdíl oproti tomu Metabond Megalene Plus aditivum do benzínu ??? help


GSX 1400 K7
corimec (Člen)
05.02.2024 14:27:27
Offline

Re: nový benzín E10

pepa psal:

Do auta dávám VIF Benzín, jaký je rozdíl oproti tomu Metabond Megalene Plus aditivum do benzínu ??? help

nekde jsem četl,že Metabond na sebe umí vázat vodu a dostat ji bezpečně z palivového systému.Ovšem možná je to jen pověstbigsmile,ale že se v E10 bude vytvářet voda je fakt.
Funguje ta aplikace SRDCOVKA,ale zrovna u mojí nejbližší pumpy mají 8% biosložky a 98 tam nemaj.Tak že pro klid duše Metabond.

Baltazar (Člen)
05.02.2024 14:39:47
Offline

Re: nový benzín E10

aplikaci srdcovku i kartu mám


The father of the little princess of the dawn
Filous (Člen)
05.02.2024 17:41:36
Offline

Re: nový benzín E10

...moc to resitecool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Baltazar (Člen)
05.02.2024 18:49:08
Offline

Re: nový benzín E10

no třeba to poznáme, proč to řešit

Filous psal:

...moc to resitecool


The father of the little princess of the dawn
corimec (Člen)
06.02.2024 06:44:06
Offline
Mour (Člen)
06.02.2024 07:24:19
Offline

Re: nový benzín E10

Filous psal:

...moc to resitecool

..taky si myslim, u většiny pump Eurooil je N95 úplně bez biosložky idontknow

VikecB12 (Člen)
06.02.2024 09:02:00
Offline

Re: nový benzín E10

Mour psal:
Filous psal:

...moc to resitecool

..taky si myslim, u většiny pump Eurooil je N95 úplně bez biosložky idontknow

Není pravda. Mám staženou tu jejich apku a je to třeba jeden závoz do měsíce bez bio a pak třeba 3 závozy s bio. Jediný co je bez bio u nich furt je nafta a benzin 98,ale ten zase není na každé pumpě Eurooilu.
S ducatkou to řeším,ta na obyč 95ku nechce jet a navíc na tom jedu jednou za čas,když je v nedělu hezkybigsmile,tak tam liju stovku od OMV,baworáku je to víceméní jedno a do krosek dávám většinou OMV 100,nebo eurooil když je čistejgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Mour (Člen)
06.02.2024 10:05:58
Offline

Re: nový benzín E10

VikecB12 psal:
Mour psal:
Filous psal:

...moc to resitecool

..taky si myslim, u většiny pump Eurooil je N95 úplně bez biosložky idontknow

Není pravda. Mám staženou tu jejich apku a je to třeba jeden závoz do měsíce bez bio a pak třeba 3 závozy s bio. Jediný co je bez bio u nich furt je nafta a benzin 98,ale ten zase není na každé pumpě Eurooilu.
S ducatkou to řeším,ta na obyč 95ku nechce jet a navíc na tom jedu jednou za čas,když je v nedělu hezkybigsmile,tak tam liju stovku od OMV,baworáku je to víceméní jedno a do krosek dávám většinou OMV 100,nebo eurooil když je čistejgood

...tak podle Apky Eurooil Srdcovka je v Ostravě nyní většina benzínu bez Bio, jestli u Vás v Brně je to jinak jsem se nedíval  bigsmile

Baltazar (Člen)
06.02.2024 13:52:51
Offline

Re: nový benzín E10

no právě není

Mour psal:
Filous psal:

...moc to resitecool

..taky si myslim, u většiny pump Eurooil je N95 úplně bez biosložky idontknow


The father of the little princess of the dawn
Mour (Člen)
06.02.2024 14:50:22
Offline

Re: nový benzín E10

Kámo, tak si stáhnu tu apku a pokoukej kde je smile1

Baltazar psal:

no právě není

Mour psal:
Filous psal:

...moc to resitecool

..taky si myslim, u většiny pump Eurooil je N95 úplně bez biosložky idontknow

Filous (Člen)
06.02.2024 17:53:53
Offline

Re: nový benzín E10

...hele, v sezone, kdyz se jezdi, je to fuck, max u karburatorovejch motoru pridat lehce na bohatosti...a na zimu vypustit karbce a fertig...nebo jet posledni dve nadrze na stavu bez bio...zadna veda...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Čigi (Člen)
06.02.2024 18:15:01
Offline

Re: nový benzín E10

Mam to stesti, ze tankuji na SK a Slovaci chteli byt konecne pred CZ a jiz vic jak dva roky serou deset procent. Ani premiova neni pod deset, i kdyz to ma byt jine slozeni.

Prvni zkusenost byla, ze Husqarna lezela v regale i s benzinem aspon osum let. Par cuku a rezala. Za tri tydny, kdy v ni byl novi s bio, ani plk. Po vycisteni mi jela pouze s povytazenym syticem.
Za druhe. Autak z roku 2012, ma byt vuci bio imunni. Zaparkovalo a jiz neodjelo. Odtahovka, novy bazmek s cerpadlen do nadrze. Vse za skoro 700 €. O krouzek za par centuna prepoustecim ventilu uplne tvrdy a z jedne strany placaty. I tech pet procent stacilo dilu od BOSCH.
Jiz do vseho tankuji pouze stovky s deseti procenty cehosi. Benzinaku pres zimu vydrzela nadrz pres ctyri mesice a za studena motor jemne cukal. Dotankoval jsem do plne novy a zase v pohode.
Do Bandita na zimu vzdy jen premiovy. Po minule zime (cca ctyri mesice po natankovani) na druhy brnk, projeti super. Za dva mesice teplo a na nekolikaty brnk se hadaly valce. Novy benzin nekolikere projeti az krasne az do cerveneho. Pouze pod tri tisice jen s povytazenym syticem. Ted mam karbece venku a sou cistounke, jak nove. Tak neverim ani tem premiovym s necim a tech deset procent neceho a delsi skladovani je totalne k nicemu.
Orlen ma na strankach pro vsechny exoiraci tri mesice od natankovani. Pak vyjet, nebo vypustit.
Dnes jsem na odtahovce hodil do servisu Trafica. Sice nafta, ale velka nadrz vydrzela vice, jako rok. Tak jsem zvedavy, co najdou.

Čigi (Člen)
06.02.2024 19:47:12
Offline

Re: nový benzín E10

Tady se borec pokousi odstrnit bioslozky z Efecty a Vervy. V poctate je to na hovno. Pouze je tam videt jak se ktery benzin chova prilitim vody.
Netreba cumet na cele video, ale ke konci ma namixovano v ampulich s cejchovanim.
https://www.youtube.com/watch?v=7Whg7rEfK3s

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr