Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » statistika-nehody

bazik (Člen)
19.10.2007 10:46:16
Offline

statistika-nehody

Tak včera na Radiožurnálu dávali docela zajímavou statistiku. Do září bylo na jednostopých vozidlech způsobeno zhruba 2500 nehod. Zemřelo při nich 119 osob!!! Míra zavinění: malé motorky 50%/50% (motorka/auto), velké motorky 69%/31% (motorka/auto). Nejvíce mrtvých motorkářů bylo ve věku 24 let (17 mrtvých). Je to docela síla.

Koldan (Člen)
19.10.2007 12:09:36
Offline

Re: statistika-nehody

bazik psal:

Tak včera na Radiožurnálu dávali docela zajímavou statistiku. Do září bylo na jednostopých vozidlech způsobeno zhruba 2500 nehod. Zemřelo při nich 119 osob!!! Míra zavinění: malé motorky 50%/50% (motorka/auto), velké motorky 69%/31% (motorka/auto). Nejvíce mrtvých motorkářů bylo ve věku 24 let (17 mrtvých). Je to docela síla.

víc by mě zajímalo porovnání z hlediska provozovaných motocyklů/aut a zraněných a usmrcených. Takto jsou tyto čísla naprosto nic neříkající,páč 119 mrtvých je moc v případě,že je na silnicíh 200 motorek,ale asi už míň pokud je jich přihlášených 200 000


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
K.a.s.y.m. (Člen)
19.10.2007 12:24:17
Offline

Re: statistika-nehody

Možná jsi tam slyšel i to že číslo 119 není konečný protože to jsou umrtí okamžitá nebo ta která se stanou do 24 hodin po nehodě.Reálné číslo je asi o 30% vyšší.
Na téma porovnání počet motorek vůči autům a následných umrtí a nehod se na radiožurnálu odehrála taky diskuze někdy v červnu.Myslím,že když zapátráš na jejich stránkách tak to tam najdeš.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
sonyk (Člen)
19.10.2007 12:24:39
Offline

Re: statistika-nehody

jj presne tak nejaky porvonani aut  vs motorky na pocet registroanych  / provozovanych.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Filous (Člen)
19.10.2007 12:30:30
Offline

Re: statistika-nehody

...kupříkladu mě ty čísla nic neřikaj...fajn, zabilo se 119 lidí, je to smutný, pro pozůstalý tragédije, ale že bych kvůli tomu přestal jezdit nebo začal chodit do kostela? ...ne...gdo má umřít na silnici, ten se neutopí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Polo (Člen)
19.10.2007 12:53:31
Offline

Re: statistika-nehody

Filous psal:

...kupříkladu mě ty čísla nic neřikaj...fajn, zabilo se 119 lidí, je to smutný, pro pozůstalý tragédije, ale že bych kvůli tomu přestal jezdit nebo začal chodit do kostela? ...ne...gdo má umřít na silnici, ten se neutopí...

máš recht... a nejvěčí zhovadilost je jezdit do kostela na mašině...


Žádnej učenej z nebe nespad, z mašiny už ano.
Petr J. (Člen)
19.10.2007 13:46:33
Offline

Re: statistika-nehody

znám jednoho faráře...ten do kostela na motorce jezdí.....bigsmile

Ice (Člen)
19.10.2007 13:58:23
Offline

Re: statistika-nehody

Polo psal:
Filous psal:

...kupříkladu mě ty čísla nic neřikaj...fajn, zabilo se 119 lidí, je to smutný, pro pozůstalý tragédije, ale že bych kvůli tomu přestal jezdit nebo začal chodit do kostela? ...ne...gdo má umřít na silnici, ten se neutopí...

máš recht... a nejvěčí zhovadilost je jezdit do kostela na mašině...

To rozhodně je, a proto jsme letos koncem léta byli s bandou z Cagiva Clubu v Jaroměři, nechat si požehnat strojům... bigsmile

http://web.telecom.cz/motogang/fotkyweb/pozehnani.jpg

Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Billy (Člen)
19.10.2007 13:58:29
Offline

Re: statistika-nehody

Petr J. psal:

znám jednoho faráře...ten do kostela na motorce jezdí.....bigsmile

Ghost ridersmile1


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Polo (Člen)
19.10.2007 14:48:15
Offline

Re: statistika-nehody

tak tedy dobrá, ve vyjimečných případech se na mašině do kostela dá. Já jen aby tam ten farář nejel rovnou v tom ... jak se menuje ten ohoz - takovej ten dlouhej kabát bigsmile ... víte co myslim, ne? no zkrátka, aby se mu to nezamotalo do řetězu...bigsmile


Žádnej učenej z nebe nespad, z mašiny už ano.
Filous (Člen)
19.10.2007 15:39:39
Offline

Re: statistika-nehody

Polo psal:

tak tedy dobrá, ve vyjimečných případech se na mašině do kostela dá. Já jen aby tam ten farář nejel rovnou v tom ... jak se menuje ten ohoz - takovej ten dlouhej kabát bigsmile ... víte co myslim, ne? no zkrátka, aby se mu to nezamotalo do řetězu...bigsmile

...copag ten kabát, ale přectaf si, že by se mu do řetězu namotala štóla, snat se to tag menuje(?), no prostě ta fijalová šála, co maj na krku bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
21.10.2007 02:35:56
Offline

Re: statistika-nehody

Pak by mu nepomohla ani svěcená voda.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
demlis (Člen)
21.10.2007 09:50:50
Offline

Re: statistika-nehody

bazik psal:

Tak včera na Radiožurnálu dávali docela zajímavou statistiku. Do září bylo na jednostopých vozidlech způsobeno zhruba 2500 nehod. Zemřelo při nich 119 osob!!! Míra zavinění: malé motorky 50%/50% (motorka/auto), velké motorky 69%/31% (motorka/auto). Nejvíce mrtvých motorkářů bylo ve věku 24 let (17 mrtvých). Je to docela síla.

jejda příští rok jsem nejohroženější skupinabad asi to na rok zabalímsmile2bigsmile


B12 nebyla k dostaní a tak přišla zrada a H9:)
maňas (Člen)
21.10.2007 10:03:30
Offline

Re: statistika-nehody

tak to sem klidnej už sem dávno za tímto věkemsurprisedbigsmilesmile2


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Čendina (Člen)
24.10.2007 06:03:03
Offline

Re: statistika-nehody

Hodně by mě zajímal poměr registrovaných motorek /nehody + úmrtí na silnici  a poměr registrovaných aut / nehody + úmrtí na silnici.

Každou chvíli narážím na neochvějnou bariéru plechovkářského přesvědčení jak je motorka nebezpečná a auto bezpečné. A mám lehkého ale neodbytného tucha, že nic není tak úplně jednoznačné....

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr