Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » cihla nebo ytong

vostroun (Člen)
01.01.2008 20:41:27
Offline

cihla nebo ytong

Vim že to sem vůbec nepatří,ale chci se zeptat, z čeho je lepší stavět.Mam dilema jesli ytong a dodatečně zateplit polystyrenem,nebo stavět rovnou z porothermu na maltu a to v takový síle,v který už to nemá cenu zateplovat??
Tak nějak mi ty lepidla moc neříkaji.bad
jasně že se musí koukat taky na peníze,ale čistě z technického řešení??

GSF josef (Člen)
01.01.2008 20:52:55
Offline

Re: cihla nebo ytong

koukni se na cenovy rozdily Porothermu a Ytongu. pokud vím tak nosny tvárnice z obou materialu se dale zateplovat nemusi..... idontknowbigsmile

nety (Člen)
01.01.2008 20:56:04
Offline

Re: cihla nebo ytong

ty jako stavař bych šel to porothermu.. Ytong je takový levnější řešení


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
GSF josef (Člen)
01.01.2008 20:56:51
Offline

Re: cihla nebo ytong

cihla je cihla...bigsmile

PALOUS (Člen)
01.01.2008 21:02:15
Offline

Re: cihla nebo ytong

Za těch mraky let sem prolez mraky baráků a vím,že zedník do domu hůl do rukybigsmilezásadně mám rát ytonggoodRAK rychle a kvalitněgood


Jebat motorky :-)
Newada (Člen)
01.01.2008 21:03:34
Offline

Re: cihla nebo ytong

jedině polystyren a beton good


jak dlouho ještě?
PALOUS (Člen)
01.01.2008 21:06:31
Offline

Re: cihla nebo ytong

Newada psal:

jedině polystyren a beton good

Tak to je jasný tak sem to valil dva járy u těch zmrdů německejch ale je to tady rána,hlavně to bednění armatury,beton pumpy atd.help


Jebat motorky :-)
Baltazar (Člen)
01.01.2008 21:09:27
Offline

Re: cihla nebo ytong

mám dřevostavbu a už mi přišlo vyúčtování za těch 5 měsíců co bydlím, topím elektřnou a asi se opravdu vejdu do 18000 za elektriku včetně vaření a svícení, topím i garáž.


The father of the little princess of the dawn
bery (Člen)
01.01.2008 21:13:10
Offline

Re: cihla nebo ytong

všechno má svoje pro a proti. dnes neni cihla jako cihla. je potřeba si ujasnit spoustu věcí např.
porobeton (ytong) můžeš stavět sám při nižší náročnosti na množství práce - pouze lepidlo, stěrka, sítovina, štuk...
ve dvou s min. pomocnou prací a náročností na depo
klasickej střep(porotern, heluz, navaterm..) - náročnejší na pomocné práce(malta, deponie, dovoz materiálu....)
obojí lze provést tak že nemusíš zateplovat - ytong tlouštkou, střep druhem zdiva (SI)
a nebo jiné zdivo
záleží co si vybereš - nikde neexistují srovnávací tabulky, statistiky,... je to jako u motorky
já mám ytong, ale doporučuju pouze stěrku s perlinou, protože největší problém není vyzrávání tohoto zdiva, ale dilatace. u střepu zdivo dilstuje ve spárách tak, že to omítka pobere. střep sem nechtěl, protože sem stavěl sám, no přidávání u tohoto zdiva je pakárnasmile1


momentalně zavostalej
bery (Člen)
01.01.2008 21:16:43
Offline

Re: cihla nebo ytong

nety psal:

ty jako stavař bych šel to porothermu.. Ytong je takový levnější řešení

vono to není tak uplně pravda - střep se dá pořídit v norm. cenách levněji - je to o práci - porovnej si ceníkové ceny např. v KROSU (rozp. program)


momentalně zavostalej
bery (Člen)
01.01.2008 21:18:40
Offline

Re: cihla nebo ytong

PALOUS psal:

Za těch mraky let sem prolez mraky baráků a vím,že zedník do domu hůl do rukybigsmilezásadně mám rát ytonggoodRAK rychle a kvalitněgood

no jasněěěěěě - cm žádná mírabigsmile
v podstatě seš na tom skoro stejněbigsmile


momentalně zavostalej
PALOUS (Člen)
01.01.2008 21:19:08
Offline

Re: cihla nebo ytong

Baltazar psal:

mám dřevostavbu a už mi přišlo vyúčtování za těch 5 měsíců co bydlím, topím elektřnou a asi se opravdu vejdu do 18000 za elektriku včetně vaření a svícení, topím i garáž.

A kurwasurprisedže tě tady mám,tak sem ti za trám jako každýmu zákazníkoj šoup hadr namočenej f petráku a v případě doplatku toto vyndávám když mám svoje lováky domagoodje pravda že platby vod tebe byly v luxusním pořádkugoodale na ten hadr sem jaksi zapomělhelptakže to prodej páč v létě by to mělo vzplátbigsmilecoolsmokinsmokinsmokin


Jebat motorky :-)
John (Člen)
01.01.2008 21:20:22
Offline

Re: cihla nebo ytong

Z těch dvou bych šel do Itongu,ale ze všeho nejlepší je asi fakt ta dřevostavbagood

bery (Člen)
01.01.2008 21:21:57
Offline

Re: cihla nebo ytong

Newada psal:

jedině polystyren a beton good

no vidíš a já bych do toho nikdy nešelsmile2
dle mě to má daleko větší slabiny - nej asi povrchové úpravy zdiva a následné úkony, uložení instalací a zatlučení hřebíku pro obrazbigsmile


momentalně zavostalej
bery (Člen)
01.01.2008 21:24:52
Offline

Re: cihla nebo ytong

Baltazar psal:

mám dřevostavbu a už mi přišlo vyúčtování za těch 5 měsíců co bydlím, topím elektřnou a asi se opravdu vejdu do 18000 za elektriku včetně vaření a svícení, topím i garáž.

mám přízemní ytong a plyn - vytápění a tepl. voda za 12 měsíců 16000 tis. a bez krbu - ten nemám sem děsně línejbigsmile
taky záleží na systému vytápění


momentalně zavostalej
PALOUS (Člen)
01.01.2008 21:28:31
Offline

Re: cihla nebo ytong

bery psal:
Newada psal:

jedině polystyren a beton good

no vidíš a já bych do toho nikdy nešelsmile2
dle mě to má daleko větší slabiny - nej asi povrchové úpravy zdiva a následné úkony, uložení instalací a zatlučení hřebíku pro obrazbigsmile

Zatlouká se příklepemgoodpouze pneumatickýmgooda jinak barák jako stavebnice z betonu je luxusgoodpřivezou palety,každej kus popsanej drážky na kabely a různý pičoviny seděj na mm,malej jeřábek lepidlo a valíšgoodsem z toho byl paf ale tady sem to nikdá ještě neviděl a to sem tudle stavebnici dělal už před sedmi letyhelpgood


Jebat motorky :-)
Newada (Člen)
01.01.2008 21:30:06
Offline

Re: cihla nebo ytong

bery psal:
Newada psal:

jedině polystyren a beton good

no vidíš a já bych do toho nikdy nešelsmile2
dle mě to má daleko větší slabiny - nej asi povrchové úpravy zdiva a následné úkony, uložení instalací a zatlučení hřebíku pro obrazbigsmile

No to je právě omyl, bo je to podobnej princip jako dřevodomek akurát nosnej je beton zalitej v izolantu a zevnitř je to "oplácaný" sádrou, takže instalace v pohodě a i obraz to unese. cool a hlavně pokud dobře vyřešíš detaily jako okna a podobně, tak máš docela slušně zateplenej domek bez t. mostů.


jak dlouho ještě?
Newada (Člen)
01.01.2008 21:34:48
Offline

Re: cihla nebo ytong

PALOUS psal:
bery psal:
Newada psal:

jedině polystyren a beton good

no vidíš a já bych do toho nikdy nešelsmile2
dle mě to má daleko větší slabiny - nej asi povrchové úpravy zdiva a následné úkony, uložení instalací a zatlučení hřebíku pro obrazbigsmile

Zatlouká se příklepemgoodpouze pneumatickýmgooda jinak barák jako stavebnice z betonu je luxusgoodpřivezou palety,každej kus popsanej drážky na kabely a různý pičoviny seděj na mm,malej jeřábek lepidlo a valíšgoodsem z toho byl paf ale tady sem to nikdá ještě neviděl a to sem tudle stavebnici dělal už před sedmi letyhelpgood

To je ještě něco jinčího, ty si stavěl malý paneláčky.
Tady na desku postavíš poly. tvárnice a vesele zalejváš betonem a stavíš, výhoda je že může na stavbě makat i ženská bo ty tvárnice v pohodě unese bigsmile good


jak dlouho ještě?
bery (Člen)
01.01.2008 21:36:07
Offline

Re: cihla nebo ytong

to je právě vono - tady to nejni. u nás to nikdo nechce zaplatit. vše je o systému, jak dodavatele dílců až po montáž.
jako u sádroše - kdo používá instalační příčky nebo profily k zárubním? málokdo. vojebe se to fošnou případně jinak. futra CW a je hotovo. vždyt víš a ten kdo to provádí je k tomu donucenej cenovou politikousmile2 a nemyslím to zle ani nijak osobně. stavět tak jak popisuješ je paráda, ale než to k nám dojde, taj budu hubenej(fousy mambigsmile)


momentalně zavostalej
bery (Člen)
01.01.2008 21:40:52
Offline

Re: cihla nebo ytong

newada - vím o co jde. právě proto. izolant z obou stran a to je ono. před cca 10 lety sem to bráchovi rozmlouval.
zkus do venkovního  zateplení PPS zatlouct hřebíkbigsmilebigsmilebigsmile
a tady je to dvojnásob
jak sem psal palousovi - je to o systému a jeho dodržování


momentalně zavostalej
bery (Člen)
01.01.2008 21:41:52
Offline

Re: cihla nebo ytong

surprisedsurprisedsurprised
už sem jak banditatom - končímevil


momentalně zavostalej
PALOUS (Člen)
01.01.2008 21:43:40
Offline

Re: cihla nebo ytong

Newada psal:
PALOUS psal:
bery psal:


no vidíš a já bych do toho nikdy nešelsmile2
dle mě to má daleko větší slabiny - nej asi povrchové úpravy zdiva a následné úkony, uložení instalací a zatlučení hřebíku pro obrazbigsmile

Zatlouká se příklepemgoodpouze pneumatickýmgooda jinak barák jako stavebnice z betonu je luxusgoodpřivezou palety,každej kus popsanej drážky na kabely a různý pičoviny seděj na mm,malej jeřábek lepidlo a valíšgoodsem z toho byl paf ale tady sem to nikdá ještě neviděl a to sem tudle stavebnici dělal už před sedmi letyhelpgood

To je ještě něco jinčího, ty si stavěl malý paneláčky.
Tady na desku postavíš poly. tvárnice a vesele zalejváš betonem a stavíš, výhoda je že může na stavbě makat i ženská bo ty tvárnice v pohodě unese bigsmile good

Piču a šišky ve Wilingenu třípatrovej vopchoďák,ve frajburgu Třípatrovej další,jen ty baráčky tam sou u tej firmy něco jako doplněk pro lidi a je fakt,že ke stavění z betonu je nejpotřebnější jen kapsář,špichámo,nágly dobrá pila a de to samogoodvrch sepak kvůli váze už dělal jen z porotermu a to jen příčky a spáry nám fotily jestli jsou vyplněný maltousickale mět prachy tak kdybych stavěl tak bych to taky vyžadoval páč jako ty baráky tady kolikrát prokoukneš zkrzsickbigsmile


Jebat motorky :-)
Newada (Člen)
01.01.2008 21:49:05
Offline

Re: cihla nebo ytong

bery psal:

newada - vím o co jde. právě proto. izolant z obou stran a to je ono. před cca 10 lety sem to bráchovi rozmlouval.
zkus do venkovního  zateplení PPS zatlouct hřebíkbigsmilebigsmilebigsmile
a tady je to dvojnásob
jak sem psal palousovi - je to o systému a jeho dodržování

To jako věšíš vobrazy i ven? surprised
to bych se bál spíš nějakýho mechanickýho poškození, než že bych potřeboval na fasádu přitlouc thcýni aby dobře vyschla. bigsmile


jak dlouho ještě?
Baltazar (Člen)
01.01.2008 21:49:17
Offline

Re: cihla nebo ytong

PALOUS psal:
Baltazar psal:

mám dřevostavbu a už mi přišlo vyúčtování za těch 5 měsíců co bydlím, topím elektřnou a asi se opravdu vejdu do 18000 za elektriku včetně vaření a svícení, topím i garáž.

A kurwasurprisedže tě tady mám,tak sem ti za trám jako každýmu zákazníkoj šoup hadr namočenej f petráku a v případě doplatku toto vyndávám když mám svoje lováky domagoodje pravda že platby vod tebe byly v luxusním pořádkugoodale na ten hadr sem jaksi zapomělhelptakže to prodej páč v létě by to mělo vzplátbigsmilecoolsmokinsmokinsmokin

však neboj dal jsem ti do jebky pod sedlo takovou malou patronku a když to vzplane tak ti   to utrhne jen kulky good bez tak už ti jsou k ničemubigsmile


The father of the little princess of the dawn
Baltazar (Člen)
01.01.2008 21:53:26
Offline

Re: cihla nebo ytong

bery psal:
Baltazar psal:

mám dřevostavbu a už mi přišlo vyúčtování za těch 5 měsíců co bydlím, topím elektřnou a asi se opravdu vejdu do 18000 za elektriku včetně vaření a svícení, topím i garáž.

mám přízemní ytong a plyn - vytápění a tepl. voda za 12 měsíců 16000 tis. a bez krbu - ten nemám sem děsně línejbigsmile
taky záleží na systému vytápění



já jsem musel do patra,jo je to i s vodou,a taky nemám krb bo je na pussy je z toho prach,žena má astma a zadusila by se a kdo by mi pral a vařil žebigsmile


The father of the little princess of the dawn
osiris (Člen)
01.01.2008 21:54:31
Offline

Re: cihla nebo ytong

PALOUS psal:

Asi sem úplnej dement ale už jenom to že seš na stránkách motorkářů bez motorky tak sem bleješ neskutečnou hromadu hovadin mimo témaidontknowcoolsmokinsmokinsmokin

...a kua surprised idontknow bigsmile je to z jiný diskuze
...jinak mě je to teda úplně fuk, ale jsou tady rovný a rovnější? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Fulltank (Člen)
01.01.2008 21:55:00
Offline

Re: cihla nebo ytong

koupili jsme vyrazene kominove tvarnice v Schiedelu za pak kacek a ted je s otcem vylejvame betonem. Sice nejsou presny, ale porad to je sedesatka vylita betonova zed! Jeste na to prijde orsil a nazdar good

PALOUS (Člen)
01.01.2008 21:57:26
Offline

Re: cihla nebo ytong

osiris psal:
PALOUS psal:

Asi sem úplnej dement ale už jenom to že seš na stránkách motorkářů bez motorky tak sem bleješ neskutečnou hromadu hovadin mimo témaidontknowcoolsmokinsmokinsmokin

...a kua surprised idontknow bigsmile je to z jiný diskuze

vyhul jsme stránky sociálů a toto je téma pro hafo lidígoodsem čekal kdy se vozveš už si mě dnes 2X nesklamalbigsmileuž tě mám přečtenýho jak babičku vod němcovýbigsmilecoolsmokinsmokinsmokin


Jebat motorky :-)
Newada (Člen)
01.01.2008 22:13:30
Offline

Re: cihla nebo ytong

osiris psal:
PALOUS psal:

Asi sem úplnej dement ale už jenom to že seš na stránkách motorkářů bez motorky tak sem bleješ neskutečnou hromadu hovadin mimo témaidontknowcoolsmokinsmokinsmokin

...a kua surprised idontknow bigsmile je to z jiný diskuze
...jinak mě je to teda úplně fuk, ale jsou tady rovný a rovnější? bigsmile

Tak to vypadá na trhání občanek, že by se tady konečně něco dělo. goodbigsmile
Je fakt že některý cihle sou rovný a jiný rovnější to zase jó. bigsmile


jak dlouho ještě?
Kakin (Člen)
02.01.2008 07:54:36
Offline

Re: cihla nebo ytong

Baltazar psal:

mám dřevostavbu a už mi přišlo vyúčtování za těch 5 měsíců co bydlím, topím elektřnou a asi se opravdu vejdu do 18000 za elektriku včetně vaření a svícení, topím i garáž.

A to jako 18 za celej rok a to sou v podstatě náklady na celej barák krom pitné vody samo ....??? A topení je podlahovka nebo jak?

Baltazar (Člen)
02.01.2008 09:10:55
Offline

Re: cihla nebo ytong

Kakine když budeš někdy poblíž seš zvángood
Náklady krom kanalizace a vody a popelnic.
Podlahovka je v přízemí kromě ložnice,jinak nahoře jsou radiátory.
Barák bez vnitřního vybavení ( kuchyň, nábytek -jinak všechno hotový-koupelna, podlahy a tak) a bez plotu, chodníku, a bez parcely za 1,5 mega a to včetně přípojek (kanalizace, elektřina a voda)
Pro tebe akorát, má dva dětský pokojebigsmile


The father of the little princess of the dawn
bobule (Člen)
02.01.2008 10:40:01
Offline

Re: cihla nebo ytong

šutr a hlína bude nejlevnějšígood

pak sem ještě viděl takový ty bloky s dřevotřísky napuštěný v betonu a uvnitř koska polystyrenu, postavěj to jak domeček z karet, pak přijede pumpa a zalejou to celý betonem, už se to taky nezatepluje a údajně to vychází dost levněidontknow

http://www.izoblok.info/  todle by to mělo bejt


to jebu
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 10:55:44
Offline

Re: cihla nebo ytong

mě na tom ytongu sere akurát to, že pokaždý když to přivezou na stavbu, tag je to nasáklý jag houba a trvá pag věčnost, než to vyschne. dyby to ty idioti byli schopný skladovat tak jak se má, tak to je voproti keramice samo super materiálgood nicméně protože mě netrápí termíny ani technologie, chystám se na porothermidontknow


doba je temná...
Fulltank (Člen)
02.01.2008 11:24:30
Offline

Re: cihla nebo ytong

rozhodne bych taky stavel porothermu good ,

Petr J. (Člen)
02.01.2008 11:33:39
Offline

Re: cihla nebo ytong

vždy je o to, vhodně zkombinovat technologie pro konkrétní stavbu...pro jednu stavbu je vhodnější to, pro druhou ono...záleží na více faktorech...

pro RD bych osobně preferoval kombinaci cihelného zdiva (a nemusí to být zrovna Porotherm) a zateplení....každopádně vždy jde o to, správně provést detaily....

a SI od Porothermu je náročné na technologii, materiál, provedení....do toho bych nešel...

Kakin (Člen)
02.01.2008 12:02:44
Offline

Re: cihla nebo ytong

Baltazar psal:

Kakine když budeš někdy poblíž seš zvángood
Náklady krom kanalizace a vody a popelnic.
Podlahovka je v přízemí kromě ložnice,jinak nahoře jsou radiátory.
Barák bez vnitřního vybavení ( kuchyň, nábytek -jinak všechno hotový-koupelna, podlahy a tak) a bez plotu, chodníku, a bez parcely za 1,5 mega a to včetně přípojek (kanalizace, elektřina a voda)
Pro tebe akorát, má dva dětský pokojebigsmile

Jo jo asi si udělám zjara výlet na kolaudačku pač mě to fakt zajímá ...... pokud je to dobře udělaný tak ten provoz je fakt celkem malonákladovej, bydlení perfektní a vo pořizovacích nákladech ani nemluvím a celý ti to někdo v podstatě udělá aniž bys přeméšlel že se v rámci štření budeš dřít sám s nějakejma cihlama furt ......... ještě poladit ten pozemek kterej je tak nějak v jednání a uvidíme ... good

Baltazar (Člen)
02.01.2008 12:05:07
Offline

Re: cihla nebo ytong

Kakin psal:
Baltazar psal:

Kakine když budeš někdy poblíž seš zvángood
Náklady krom kanalizace a vody a popelnic.
Podlahovka je v přízemí kromě ložnice,jinak nahoře jsou radiátory.
Barák bez vnitřního vybavení ( kuchyň, nábytek -jinak všechno hotový-koupelna, podlahy a tak) a bez plotu, chodníku, a bez parcely za 1,5 mega a to včetně přípojek (kanalizace, elektřina a voda)
Pro tebe akorát, má dva dětský pokojebigsmile

Jo jo asi si udělám zjara výlet na kolaudačku pač mě to fakt zajímá ...... pokud je to dobře udělaný tak ten provoz je fakt celkem malonákladovej, bydlení perfektní a vo pořizovacích nákladech ani nemluvím a celý ti to někdo v podstatě udělá aniž bys přeméšlel že se v rámci štření budeš dřít sám s nějakejma cihlama furt ......... ještě poladit ten pozemek kterej je tak nějak v jednání a uvidíme ... good

Když budeš chtít zavolej a přijeďgood


The father of the little princess of the dawn
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 12:11:52
Offline

Re: cihla nebo ytong

jenom takovou laickou připomínku... nevěřim, že ve finále může bejt dřevostavba co do vytápění ekonomicky výhodnější než barák z "cihel" bo to dříví do sebe nenaakumuluje ani tu pussy proto tam v podstatě topíš pořád a obecně si myslim, že i mikroklima tam bude podstatně horší, nicméně má to jednu podstatnou výhodu, je to rychlý a suchej postupgood


doba je temná...
ross (Člen)
02.01.2008 12:19:15
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:

mě na tom ytongu sere akurát to, že pokaždý když to přivezou na stavbu, tag je to nasáklý jag houba a trvá pag věčnost, než to vyschne. dyby to ty idioti byli schopný skladovat tak jak se má, tak to je voproti keramice samo super materiálgood nicméně protože mě netrápí termíny ani technologie, chystám se na porothermidontknow

ta vlhkost není skladováním ale z výroby, hned jak se to nařeže, tak to jde do igelitu a tam ta vlhkost zůstane do rozbalení.

Jinak každej matroš má pro a proti - Ytong je rychlej ale dražší a cihla je levnější ale pracnější na zabudování, pokud teda nechceš broušenou, ta je rychlá jak sračka.
Ale pokud zajdeš do stavebnin, kde dělá nějakej vodborník, tak se kolem toho dá docela dlouho tlachatsurprisedass
ale to asi patří do jiný diskuzeevil


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Lihy (Člen)
02.01.2008 12:24:49
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:

jenom takovou laickou připomínku... nevěřim, že ve finále může bejt dřevostavba co do vytápění ekonomicky výhodnější než barák z "cihel" bo to dříví do sebe nenaakumuluje ani tu pussy proto tam v podstatě topíš pořád a obecně si myslim, že i mikroklima tam bude podstatně horší, nicméně má to jednu podstatnou výhodu, je to rychlý a suchej postupgood

Sem nějak nepochopilhelp Když neakumuluje tak ani teplo ani zimu takže je to celkem fuk.  Nehledě na to, že dřevo nemáš na omak studený jako zdivo, takže by ti měla pocitově stačit nižší teplota. Tak jak píše Jelen... prostě někde to jinde ono.

pavel dolínek (Člen)
02.01.2008 12:42:48
Offline

Re: cihla nebo ytong

Lihy psal:
inkvizitorr psal:

jenom takovou laickou připomínku... nevěřim, že ve finále může bejt dřevostavba co do vytápění ekonomicky výhodnější než barák z "cihel" bo to dříví do sebe nenaakumuluje ani tu pussy proto tam v podstatě topíš pořád a obecně si myslim, že i mikroklima tam bude podstatně horší, nicméně má to jednu podstatnou výhodu, je to rychlý a suchej postupgood

Sem nějak nepochopilhelp Když neakumuluje tak ani teplo ani zimu takže je to celkem fuk.  Nehledě na to, že dřevo nemáš na omak studený jako zdivo, takže by ti měla pocitově stačit nižší teplota. Tak jak píše Jelen... prostě někde to jinde ono.

pussyvina


"una storia italiana"
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 12:43:42
Offline

Re: cihla nebo ytong

Lihy psal:

Sem nějak nepochopilhelp Když neakumuluje tak ani teplo ani zimu takže je to celkem fuk.  Nehledě na to, že dřevo nemáš na omak studený jako zdivo, takže by ti měla pocitově stačit nižší teplota. Tak jak píše Jelen... prostě někde to jinde ono.

nechci klasický vytápění, chci zkombinovat částečně pasivní dům bez rekuperace s vytápěním pevnejma palivama (dřevo) s dodatečným a částečným temperováním třeba elektrikou no a k akumulaci tepla nasbíranýho při vytápění jak prosklenou plochou tak dřevem potřebuju něco, co to bude akumulovat. jasně, pokud budeš topit elektrikou a nezajímá tě přirozená ventilace, tak halelůjah....smokin


doba je temná...
Baltazar (Člen)
02.01.2008 12:44:48
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:

jenom takovou laickou připomínku... nevěřim, že ve finále může bejt dřevostavba co do vytápění ekonomicky výhodnější než barák z "cihel" bo to dříví do sebe nenaakumuluje ani tu pussy proto tam v podstatě topíš pořád a obecně si myslim, že i mikroklima tam bude podstatně horší, nicméně má to jednu podstatnou výhodu, je to rychlý a suchej postupgood

máš pravdu co se týče akumulace nejní do čeho ale ta podlahovka se ohřeje a půl dne se to topení nezapne. ohřev tý podlahy trvá docela dlouho a tak jsem spočítal že topení jede celkem asi 3 hodiny za mrazu -6, což je při sazbě 1,80 a kotli 9kw cca 16 kč za hodinu a za den cca 48 kč a to jsem hodně nasadil, protože kotel jede někdy jen na 3 nebo 6 kw protože dohřívá.
večr je bežně teplota v obýváku 23 stupňů což mě teda stačí.
Co se týče mikroklima tak tomu moc nerozumím. Ale myslím, že rozdíl mezi zateplenou cihlou a fasádou z akrylátové barvy, s plastovými nebo dřevěnými euro okny nebude velký rozdíl. Navíc jsem četl na netu, že sádrokarton, který mám všude, má obrovskou schopnost pohlcovat vzdušnou vlhkost a zase ji vydávat, když poklesne vlhkost vzduchu.
Nicméně uznávám, že je to věc pro mě nová a uvidíme za pár let.
Co se týče rychlosti to u mě dost podstatně ovlivnilo výběr stavby, zase ale o co to bylo rychlejší než u Housky kterej to měl stejně rychle.
Jo a novejch baráků ve stáří do 5 let z poro nebo z červenejch cihel, jsem viděl hodně domů, který byli dost zaplesnivěný, je to divný, ale dřevostavbu jsem neviděl ani jednu, kde by byla plesnivá zeď???
Přiznávám, ale že mám trochu obavu jestli jsme udělali dobře izolace proti vodě, protože kdyby ne tak to shnije dost rychle a nebude to vidět.


The father of the little princess of the dawn
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 13:01:42
Offline

Re: cihla nebo ytong

vodfláklý izolace je problém ať tam nebo tam... eště k tomu vytápění, já budu dávat topící podlahu jenom do obýváku a koupelen, zbytek budou radiátory. no uvidíme za pár let jak ta soutěž dopadne bigsmile  nicméně už teď vim, že tam budou eště kolektory na letní ohřev teplý vody a oddělená užitková a pitná voda z jímky a přípojkygood


doba je temná...
Lihy (Člen)
02.01.2008 13:08:45
Offline

Re: cihla nebo ytong

To nemá smysl tady ta debata... Každej bude chválit co jeho jest....nehledě na to že sme tady samý odborníci bigsmile

Ps. že se bude v zimě řešit kolik žere motorka sem čekal, ale že budem řešit kolik žere barák sem netušilsurprised

PPs: Vogo Inkviz, stejně mi to nedábigsmile proč by si měl používat jako akumulační prvek zrovna obvodový zdivo? Nešlo vono by to i jinak? Ale to je fuk, prostě jen nápad mého chorého mozkubigsmile....furt je mi nějak blběhelp

inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 13:12:01
Offline

Re: cihla nebo ytong

Lihy psal:

To nemá smysl tady ta debata... Každej bude chválit co jeho jest....nehledě na to že sme tady samý odborníci bigsmile
Ps. že se bude v zimě řešit kolik žere motorka sem čekal, ale že budem řešit kolik žere barák sem netušilsurprised
PPs: Vogo Inkviz, stejně mi to nedábigsmile proč by si měl používat jako akumulační prvek zrovna obvodový zdivo? Nešlo vono by to i jinak? Ale to je fuk, prostě jen nápad mého chorého mozkubigsmile....furt je mi nějak blběhelp

u mě to je složitější, je to jedno s druhým, k akumulaci budu mít spoustu šamotu nad kouřovou komorou, bude to vlastně takovej obestavěnej barák vokolo jedněch kamen, pudem na pívo někdy a vysvětlim...good


doba je temná...
Baltazar (Člen)
02.01.2008 13:18:07
Offline

Re: cihla nebo ytong

Ať je to tak nebo tak bude určitě vytápění jednou z největších položek za platbu za dům bo myslím že to nezlevnějbigsmile


The father of the little princess of the dawn
Lihy (Člen)
02.01.2008 13:25:01
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:

u mě to je složitější, je to jedno s druhým, k akumulaci budu mít spoustu šamotu nad kouřovou komorou, bude to vlastně takovej obestavěnej barák vokolo jedněch kamen, pudem na pívo někdy a vysvětlim...good

Jasný jak řikám pro každou situaci je vhodný něco jinýho. Ale říkat, že to je lepší než to všeobecně nejde.
Jo a zkusili ste si někdo zpčítat návratnost investic? Docela by mě zajímalo za jak dlouho se začne vyplácet to, že sem dal za barák o nějaký škvarky víc (myslim peníze za např. lepší okna, víc izolace, různý technologie jako kolektory atp.) Docela by se mi líbyl nějakej graf kde by byla nějaká křivka návratnosti, třeba od "obyč" domu kredej splňuje normový hodnoty, až po nějaký pasivní dům se vším všudygood

K.a.s.y.m. (Člen)
02.01.2008 13:27:52
Offline

Re: cihla nebo ytong

Baltazar psal:

Ať je to tak nebo tak bude určitě vytápění jednou z největších položek za platbu za dům bo myslím že to nezlevnějbigsmile

To máš pravdu,ale to co píše inkviz s těma kolektorama fakt funguje a návratnost je poměrně rychlá podle typu kolektoru.Nehlědě na to ,že třeba na jaře nebo podzim normální topení vlastně ani nepotřebuješ.Pokud jsou teda kolektory použitý i k vytápění.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kallmpav (Člen)
02.01.2008 13:29:11
Offline

Re: cihla nebo ytong

Takze neco do pranice:
- smysl ma 30tka porotherm s 10 polistyrenu, vychazi tam dobre tepelny odpor a pokud je to spravne provedene tak nedochazi ke kondenzaci vodni pary- tj. nebudes mit casem plesnive kouty ani mapy na zdi
- pokud nezateplovat tak min 44tku porotherm
- jestli nekdo preferuje ytong tak musi pocitat s tim ze v zadnem pripade se nesmi dostat do kontaktu s vodou- tj. dobre vytazena hydroizolace nad teren, a musi pocitat s horsimi nosnými a akumulacnimi vlastnostmi sten, popripade doplnit objekt masivni stenou( ne z porobetonu) do interieru, protoze jinak nejspis budes mit v lete doma pekny vedro
- secteno a podtrzeno volil bych bud porothermy a nebo bloky na bazi betonu- kb blok a pod.


hm :-)
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 13:33:29
Offline

Re: cihla nebo ytong

K.a.s.y.m. psal:
Baltazar psal:

Ať je to tak nebo tak bude určitě vytápění jednou z největších položek za platbu za dům bo myslím že to nezlevnějbigsmile

To máš pravdu,ale to co píše inkviz s těma kolektorama fakt funguje a návratnost je poměrně rychlá podle typu kolektoru.Nehlědě na to ,že třeba na jaře nebo podzim normální topení vlastně ani nepotřebuješ.Pokud jsou teda kolektory použitý i k vytápění.

kolektorama bych chtěl jenom pokrejt dodávku teplý vody mimo topnou sezónu, mimo ní bych chtěl topit hlavně prosklenou plochou kde budou el. žaluzie s čidlama na světlo a teplotu,prostě složitá kombinace systémů, ale myslim si, že se to dá dotáhnout k nákladům na otop opravdu za minimumgood co se návratnosti týče mam strach z věcí jako sou čerpadla ani tak né z návratnosti, ta se průběžně počítat dá, ale taky z možnejch nákladů na udržení provozu třeba po patnácti letech používání atd....idontknowidontknowidontknow


doba je temná...
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 13:36:37
Offline

Re: cihla nebo ytong

kallmpav psal:

Takze neco do pranice:
- smysl ma 30tka porotherm s 10 polistyrenu, vychazi tam dobre tepelny odpor a pokud je to spravne provedene tak nedochazi ke kondenzaci vodni pary- tj. nebudes mit casem plesnive kouty ani mapy na zdi
- pokud nezateplovat tak min 44tku porotherm
- jestli nekdo preferuje ytong tak musi pocitat s tim ze v zadnem pripade se nesmi dostat do kontaktu s vodou- tj. dobre vytazena hydroizolace nad teren, a musi pocitat s horsimi nosnými a akumulacnimi vlastnostmi sten, popripade doplnit objekt masivni stenou( ne z porobetonu) do interieru, protoze jinak nejspis budes mit v lete doma pekny vedro
- secteno a podtrzeno volil bych bud porothermy a nebo bloky na bazi betonu- kb blok a pod.

tak nějak bych řek že by to mohlo fungovatgood


doba je temná...
K.a.s.y.m. (Člen)
02.01.2008 13:46:20
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:
K.a.s.y.m. psal:
Baltazar psal:

Ať je to tak nebo tak bude určitě vytápění jednou z největších položek za platbu za dům bo myslím že to nezlevnějbigsmile

To máš pravdu,ale to co píše inkviz s těma kolektorama fakt funguje a návratnost je poměrně rychlá podle typu kolektoru.Nehlědě na to ,že třeba na jaře nebo podzim normální topení vlastně ani nepotřebuješ.Pokud jsou teda kolektory použitý i k vytápění.

kolektorama bych chtěl jenom pokrejt dodávku teplý vody mimo topnou sezónu, mimo ní bych chtěl topit hlavně prosklenou plochou kde budou el. žaluzie s čidlama na světlo a teplotu,prostě složitá kombinace systémů, ale myslim si, že se to dá dotáhnout k nákladům na otop opravdu za minimumgood co se návratnosti týče mam strach z věcí jako sou čerpadla ani tak né z návratnosti, ta se průběžně počítat dá, ale taky z možnejch nákladů na udržení provozu třeba po patnácti letech používání atd....idontknowidontknowidontknow

..to souhlas..takovouhle podobnou cestou bych se chtěl v budoucnu vydat taky


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Petr J. (Člen)
02.01.2008 14:59:04
Offline

Re: cihla nebo ytong

to Inkviz: čerpadlo má životnost cca 10let....u těch Tvých kombinací jde hlavně o to, to dokázat zregulovat....kombinace vícero variant bývá ve finále dost často problém...

inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 15:41:35
Offline

Re: cihla nebo ytong

Petr J. psal:

to Inkviz: čerpadlo má životnost cca 10let....u těch Tvých kombinací jde hlavně o to, to dokázat zregulovat....kombinace vícero variant bývá ve finále dost často problém...

mě nejde jenom vo čerpadlo, ale vo celej systém vokolo čerpadla, rozvody, naplně atd... kombinace víc variant se opravdu jeví jako problematická, ale myslim, že pokud se dobře propojí dohromady, můžou bejt velmi výhodný a nenáročný na údržbugood


doba je temná...
K.a.s.y.m. (Člen)
02.01.2008 15:51:10
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:
Petr J. psal:

to Inkviz: čerpadlo má životnost cca 10let....u těch Tvých kombinací jde hlavně o to, to dokázat zregulovat....kombinace vícero variant bývá ve finále dost často problém...

mě nejde jenom vo čerpadlo, ale vo celej systém vokolo čerpadla, rozvody, naplně atd... kombinace víc variant se opravdu jeví jako problematická, ale myslim, že pokud se dobře propojí dohromady, můžou bejt velmi výhodný a nenáročný na údržbugood

..Když tu o tom mluvíš tak jsi se určitě byl podívat na Pragothermu nebo dost zapátral na netusmile1 (nic ve zlým).Pokud ne tak doporučuju.Co sem se o to zajímal já tak panelu je více druhu od těch co jsou jako monoblok až po ty co jsou jen trubice.U těch trubicových se dají měnit trubice jedna po druhý jak potřebuješ a docela za pár korun.Přívody a to ostatní potrubý bylo bud plast nebo měd,což mi připadá jako docela dlouhověká věc smile1 Jediny slabší místo bude asi to čerpadlo,ale deset let je asi tak doba kdyby se ti mělo zaplatit provozem.tak bych v tom taky takový problém neviděl,ale je to můj názor.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
bery (Člen)
02.01.2008 15:56:12
Offline

Re: cihla nebo ytong

kallmpav psal:

Takze neco do pranice:
- smysl ma 30tka porotherm s 10 polistyrenu, vychazi tam dobre tepelny odpor a pokud je to spravne provedene tak nedochazi ke kondenzaci vodni pary- tj. nebudes mit casem plesnive kouty ani mapy na zdi
- pokud nezateplovat tak min 44tku porotherm
- jestli nekdo preferuje ytong tak musi pocitat s tim ze v zadnem pripade se nesmi dostat do kontaktu s vodou- tj. dobre vytazena hydroizolace nad teren, a musi pocitat s horsimi nosnými a akumulacnimi vlastnostmi sten, popripade doplnit objekt masivni stenou( ne z porobetonu) do interieru, protoze jinak nejspis budes mit v lete doma pekny vedro
- secteno a podtrzeno volil bych bud porothermy a nebo bloky na bazi betonu- kb blok a pod.

nesouhlasidontknowsurprised


momentalně zavostalej
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 16:14:51
Offline

Re: cihla nebo ytong

K.a.s.y.m. psal:

..Když tu o tom mluvíš tak jsi se určitě byl podívat na Pragothermu nebo dost zapátral na netusmile1 (nic ve zlým).Pokud ne tak doporučuju.Co sem se o to zajímal já tak panelu je více druhu od těch co jsou jako monoblok až po ty co jsou jen trubice.U těch trubicových se dají měnit trubice jedna po druhý jak potřebuješ a docela za pár korun.Přívody a to ostatní potrubý bylo bud plast nebo měd,což mi připadá jako docela dlouhověká věc smile1 Jediny slabší místo bude asi to čerpadlo,ale deset let je asi tak doba kdyby se ti mělo zaplatit provozem.tak bych v tom taky takový problém neviděl,ale je to můj názor.

informace do sebe dostávám pouze praktickejma zkušenostma těch co už tim daným systémem vytápějí bo jedině tak zjistíš slabiny kerý ti každá netová prezentace nebo letáček zatají a vod kámoše topenáře kerej tyhle cajky navrhujesmokin


doba je temná...
Baltazar (Člen)
02.01.2008 18:42:26
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:
K.a.s.y.m. psal:
Baltazar psal:

Ať je to tak nebo tak bude určitě vytápění jednou z největších položek za platbu za dům bo myslím že to nezlevnějbigsmile

To máš pravdu,ale to co píše inkviz s těma kolektorama fakt funguje a návratnost je poměrně rychlá podle typu kolektoru.Nehlědě na to ,že třeba na jaře nebo podzim normální topení vlastně ani nepotřebuješ.Pokud jsou teda kolektory použitý i k vytápění.

kolektorama bych chtěl jenom pokrejt dodávku teplý vody mimo topnou sezónu, mimo ní bych chtěl topit hlavně prosklenou plochou kde budou el. žaluzie s čidlama na světlo a teplotu,prostě složitá kombinace systémů, ale myslim si, že se to dá dotáhnout k nákladům na otop opravdu za minimumgood co se návratnosti týče mam strach z věcí jako sou čerpadla ani tak né z návratnosti, ta se průběžně počítat dá, ale taky z možnejch nákladů na udržení provozu třeba po patnácti letech používání atd....idontknowidontknowidontknow

Jo a já se zajímal a byl jsem skouknout vytápění domu kolektorama a na můj barák to vyšlo sakum pikum včetně všech regulací, ohřevu vody a nevím čeho aby jsme to měli zůpr na 380 000 kč a normálka topení včetně rozvodů vody, bojleru a kotle za 170000 tak nevím za jak dlouho se ten rozdíl 210000 vrátí, když některé věci budeš muset měnit po 10 letech???idontknow


The father of the little princess of the dawn
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2008 18:48:22
Offline

Re: cihla nebo ytong

Baltazar psal:
inkvizitorr psal:

kolektorama bych chtěl jenom pokrejt dodávku teplý vody mimo topnou sezónu, mimo ní bych chtěl topit hlavně prosklenou plochou kde budou el. žaluzie s čidlama na světlo a teplotu,prostě složitá kombinace systémů, ale myslim si, že se to dá dotáhnout k nákladům na otop opravdu za minimumgood co se návratnosti týče mam strach z věcí jako sou čerpadla ani tak né z návratnosti, ta se průběžně počítat dá, ale taky z možnejch nákladů na udržení provozu třeba po patnácti letech používání atd....idontknowidontknowidontknow

Jo a já se zajímal a byl jsem skouknout vytápění domu kolektorama a na můj barák to vyšlo sakum pikum včetně všech regulací, ohřevu vody a nevím čeho aby jsme to měli zůpr na 380 000 kč a normálka topení včetně rozvodů vody, bojleru a kotle za 170000 tak nevím za jak dlouho se ten rozdíl 210000 vrátí, když některé věci budeš muset měnit po 10 letech???idontknow

dyby sis to pořádně přečet, tak se dozvíš, že kolektory chci jenom na teplou vodu mimo otopnou sezónubigsmilebigsmilebigsmile jestli sem to teda blbě nenapsalidontknow to je spíš taková jakoekoligická póza, samo to můžeš vyřešit boilerem a průtokáčem v kuchynigood


doba je temná...
Baltazar (Člen)
02.01.2008 18:59:50
Offline

Re: cihla nebo ytong

jsem to pochňápal neboj já jen pro srovnání, když na mě vyfrk tuhle cifru, nehledě na to že , tohle topení kolektorem potřebuje jakousi elektřinu na to okolí, čeroadla a tak.
bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


The father of the little princess of the dawn
K.a.s.y.m. (Člen)
02.01.2008 20:16:40
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:
K.a.s.y.m. psal:

..Když tu o tom mluvíš tak jsi se určitě byl podívat na Pragothermu nebo dost zapátral na netusmile1 (nic ve zlým).Pokud ne tak doporučuju.Co sem se o to zajímal já tak panelu je více druhu od těch co jsou jako monoblok až po ty co jsou jen trubice.U těch trubicových se dají měnit trubice jedna po druhý jak potřebuješ a docela za pár korun.Přívody a to ostatní potrubý bylo bud plast nebo měd,což mi připadá jako docela dlouhověká věc smile1 Jediny slabší místo bude asi to čerpadlo,ale deset let je asi tak doba kdyby se ti mělo zaplatit provozem.tak bych v tom taky takový problém neviděl,ale je to můj názor.

informace do sebe dostávám pouze praktickejma zkušenostma těch co už tim daným systémem vytápějí bo jedině tak zjistíš slabiny kerý ti každá netová prezentace nebo letáček zatají a vod kámoše topenáře kerej tyhle cajky navrhujesmokin

..tak o tom žádná není nad praktický zkušenosti.Já to myslel z pohledu na to co všechno je na trhu k mání a následně shánět praktický zkušenostismile1good


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
sonyk (Člen)
02.01.2008 21:00:07
Offline

Re: cihla nebo ytong

Cihla kdyz je dobre udelana cili dodrzeny vsecky postupy tak je dobra ale tusim drazsi

stavba z ytong je rychlejsi jednodusi ale i po zatepleni ma mensi tepelnou izolaci nez dobre postavenej porotherm zduraznuji dobre postavenej. aspon takhle mi to bylo vysvetleno smile1

nebit nekamenovat nejsem stavar

budu stavet urco z ytongu nebo neceho takoveho


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
dodomz (Člen)
02.01.2008 22:31:30
Offline

Re: cihla nebo ytong

Co vim tak ytong saje dost vodu, rad praska,a spatne odhlucnuje
Porotherm  je lepsi ale da to vic prace.
Tet sem este byl na stavbe kde se stavelo z 35 betoneve dute cihlya dovnitr 3cm vzduchotesno(rost)+10cm polystyren  a na to 2krat polozene sadrose 12 kontra polozene kvuli praskani-a vyjde to myslim na mene nez Ytong---takze pry vyhrivani jen vnitrku a zadne zahrivani zdi jak je u jinych baraku a tim mene na provozidontknow


Člen hnutí za kvadratizaci Velkého kulového !
Petr J. (Člen)
03.01.2008 09:13:48
Offline

Re: cihla nebo ytong

a kondenzační bod máš uprostřed konstrukce....lepší vnitřní zeď zahřívat....

dodomz (Člen)
03.01.2008 11:21:26
Offline

Re: cihla nebo ytong

ne ten je uprostred te dute betonove cihly


Člen hnutí za kvadratizaci Velkého kulového !
Lihy (Člen)
03.01.2008 11:32:37
Offline

Re: cihla nebo ytong

Teď mě tak napadlo....neni nejjednodušší se otužit a popřípadě si v zimě vzít svetr? Vogo se ušetří na matroši,  na topení a ještě je člověk odolnější bigsmile

Mour (Člen)
03.01.2008 13:09:33
Offline

Re: cihla nebo ytong

Mám porotherm 40 cm vč. 8 cm polystyrenu a otop + teplá voda (plyn) cca 9 tis ročně ( 130 m2) good ...a 5 prm dřeva - smrk za cca 600,- prm vč. dph a dopravy.

Příště bych stavěl s Ytongu a zateplil 10 cm ...bo dle vyjádření tepelného technika, který mi počítal tepelné ztráty, by se nakonec měl zateplit i porotherm badsmile2

Petr J. (Člen)
03.01.2008 13:14:53
Offline

Re: cihla nebo ytong

to Mour: měl jsi dát 300 Porotherm a 120izolace....

můj návrh našeho domu má 300 cihelná tvárnice+2x8cm minerál...resp. ta část, co kouká ze země....bigsmile

Mour (Člen)
03.01.2008 13:19:18
Offline

Re: cihla nebo ytong

Kdyby mě ten projektant domu neobelhal shválně špatným energetickým výpočtem (aby se vešel do tabulek a projekt stavební úřad schválil ), tak to mám samozřejmě jinak smile2

barynek (Člen)
03.01.2008 13:23:26
Offline

Re: cihla nebo ytong

máte bydlet v paneláku ja neřešili byste ytong nebo porothermgoodbigsmilebigsmilebigsmile
když je zima zatopíte ústředkem, občas tu máte i nějakou tu kulturu v ceně (ožralí sousedi nebo lidi před barákem) a prostě pohodičkabigsmile


Bandit 4EVER!!!
K.a.s.y.m. (Člen)
03.01.2008 13:31:39
Offline

Re: cihla nebo ytong

barynek psal:

máte bydlet v paneláku ja neřešili byste ytong nebo porothermgoodbigsmilebigsmilebigsmile
když je zima zatopíte ústředkem, občas tu máte i nějakou tu kulturu v ceně (ožralí sousedi nebo lidi před barákem) a prostě pohodičkabigsmile

Ted bydllím v paneláku asi 2 měsíce a klidně to vyměním za rodinej barák.Sice tu mám pohodlí a nemusím se o nic starat,ale pro motorku daleko a do práce taky nemůžu na skůtru protože ho tu nemám kám dát.Takže zápory vítězí nad kladysmile2smile2


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
03.01.2008 13:33:33
Offline

Re: cihla nebo ytong

Jo jo, panelák, to je lahoda good ...třeba můžeš platit za něco co nespotřebuješ a tak good ...taky, že třeba v garáži si za dvacet vtěřin v pantoflách bigsmilebigsmilebigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
03.01.2008 13:35:58
Offline

Re: cihla nebo ytong

....mi povídej...sice jsem jí měl přes zahradu,ale takhle to mám přes půl města.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
barynek (Člen)
03.01.2008 13:44:57
Offline

Re: cihla nebo ytong

Mour psal:

Jo jo, panelák, to je lahoda good ...třeba můžeš platit za něco co nespotřebuješ a tak good ...taky, že třeba v garáži si za dvacet vtěřin v pantoflách bigsmilebigsmilebigsmile

tak s tou motykou je to pravda, stoji v baraku v dilně ale ten zbytek ... ne že bys platil za to co nepotřebuješ, ty kolikrát platíš při vyúčtování za cizí, a to se vyplatíbigsmile

jinak je pravda, že je v paneláku mín starostí ale kdybych mohl, jdu do baráku okamžitě a asi by mi bylo jedno jestli porotherm nebo ytong, hlavně že seš ve vlastnimsmile1


Bandit 4EVER!!!
Cipísek (Člen)
03.01.2008 14:21:30
Offline

Re: cihla nebo ytong

zajimava debata good
co clovek, to nazor, jako obvykle...kazde ma neco pro a proti, jak zde bylo zmineno.
Souhlas s Petrem J.,ze kazdy barak je jinej a jinde postavenej a taky potrebuje jine zdivo.
Ja osobne bych sel do LEGA bigsmile napr. http://www.tesuz.cz/
30 beton kladeny na sucho,dobry moduly,bez malty,niceho a zateplit aspon 15kou polystyrenem.
Rozhodne je to o vypoctu tepelnych ztrat a navrhu vytapeni do objektu a taky moznosti vyuzt plyn, elektrku, tepelny cerpadla atd.

toto je zajimavej nazor bigsmile
od NETY :)
"ty jako stavař bych šel to porothermu.. Ytong je takový levnější řešení"

nebo

kallmpav psal:
- jestli nekdo preferuje ytong tak musi pocitat s tim ze v zadnem pripade se nesmi dostat do kontaktu s vodou- tj. dobre vytazena hydroizolace nad teren, a musi pocitat s horsimi nosnými a akumulacnimi vlastnostmi sten, popripade doplnit objekt masivni stenou( ne z porobetonu) do interieru, protoze jinak nejspis budes mit v lete doma pekny vedro

- Ytong mi jako levnejsi nepripada, mozna spis na prascnost
- zadny stavebni material by nemel byt v kontaktu s vodou, jelikoz zavlhnute zdivo ma zhosene tep. technicke vlastnosti a samo i poruseni izolace jakekoliv,jako kdo by chtel,aby mu do baraku teklo idontknow
- YTONG, tam nevidim problem s nosnosti, mozna tak od 4 pater vyse, ale kdo z nas neco takoveho bude stavet, ze :) adminstracky, BD a takovy se dela vse ze ZB + vnitrek keramika
idontknow

no to je jendo idontknow

je to hlavne o cene, jesi clovek da 800 za m2 nebo 1300 (porobeton, tvarovky THERM nebo beton + poliš) je rozdil,ale jak rikam, co clovek to nazor.

bery (Člen)
03.01.2008 14:42:29
Offline

Re: cihla nebo ytong

cipís čekal sem že se přidášbigsmile
své sem napsal nahoře a nechtěl sem do toho už vstupovat, ale 2x8minerál tj.pussy viz. výše
15 PPS zatím se používá max. 12 hlavně kvůli kotvám, i kdyžnosné je lepidlo a kotvy pomocné
zdivo se navrhuje také hlavně dle nosnosti a navazujících kcí
dávat 30 a 2xizolat pussy
souhlas s mourem
pokud správně používáte systémové materiály nemusíte zateplovat tj. tep. izol. malty zdící, omítkové, vysprávkové, detaily, stropy a věnce, atd.....
jak sem psal tak se to dneska kvůli penězům  vojebává
palous to tu napsal - soudruzi v SRN to dělají trochu jinak
rosnej bod nikdy neni na povrchu
dělat stěnu před stěnoupussy
jak bylo řečeno - důležitá je hydroizolace, ale nasákávají všechny materiály(některej víc některej mín)teda zdící
ytong sám od sebe nepraská, ale dilatuje- psal sem vejš
jak sem psal - KAŽDÝMU VYHOVUJE NĚCO JINÝHO - JE TO JAK U MOTOREKsmile1
s vytápěním a instalacema je to jiná kapitola - znám povrchně tak do toho nekecám
ale stavařinu dělám 25 let, fuckbigsmilebigsmilebigsmile
proto jak sem taky někde psal, na motorku sem lůzr(sory loser)bigsmile


momentalně zavostalej
K.a.s.y.m. (Člen)
03.01.2008 14:56:00
Offline

Re: cihla nebo ytong

Tak ted jsem zvědavej kdo k tomu řekne něco opačnýho aby to bylo ještě zajímavějšísmile1smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Cipísek (Člen)
03.01.2008 14:56:05
Offline

Re: cihla nebo ytong

to BERY :
smekam klobouk,25 let, je znat z tvych rekaci,zkusenost..jak sem psal, kazde ma svoje, ale nektere nazory mi pripadaj divne a nesmyslne...ale co clovek, to nazor, sme v demokracii, aspon teda myslim :)
jinak sem tu dlouho nebyl, no co uz...
PS: s tema myma 15cm to bylo mysleno "beton + poradna izolace" bigsmile

jinak ja sem sice ciste stavar, ale soucasne mym chlebodarcem je specilaizace na sanace vlhkeho zdiva a specialni hydroizolace
takze mym ukolem je "menit stavby z vlhkych na suche a ze starych na nove" good

stavarine zdar good no spis by to chtelo lepsi pocasi help

bery (Člen)
03.01.2008 15:00:42
Offline

Re: cihla nebo ytong

cipís - vím sledoval se to.nejsi tajy u dektrejdu? nebo jiná firma


momentalně zavostalej
bery (Člen)
03.01.2008 15:06:17
Offline

Re: cihla nebo ytong

jo a aby si to někdo nevyložil jinak, to že to dělám dlouho neznamená, že to všechno vim nebo umím to nééééevil
stavařina je rozsáhlej obor a nikdo nemůže říct že to všechno znáheadshake
nic nevím, nic neumím, nikde sem nebyl,nic sem nevidělbigsmilebigsmilebigsmile


momentalně zavostalej
Cipísek (Člen)
03.01.2008 15:11:58
Offline

Re: cihla nebo ytong

no rozhodne ve stavarine plati,cim dele, tim lepe...zkusenosti sou k nezaplaceni, to ja mlady brmabora je teprve nabiram bigsmile

PS: bery, odepsal sem ti na mail

inkvizitorr (Administrator)
03.01.2008 15:12:24
Offline

Re: cihla nebo ytong

cipís+bery: jó, to je diskuze, jeden bude druhýmu klepat na rameno a vzájemně si budem řikat jak sme dobrýbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilesmokin du si taky založit nějakou svou, třeba vo chlastugoodgoodgoodgoodbigsmilebigsmilebigsmilebeerbeerbeerbeer


doba je temná...
Cipísek (Člen)
03.01.2008 15:13:30
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkviz: to vis, musim si beryho predchazet,co ty vis,kdy budes potrebovat radu bigsmilebigsmilebigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
03.01.2008 15:14:00
Offline

Re: cihla nebo ytong

..myslím,že tady na tohle téma asi moc lidí nenalákáš....tady je to samej abstinent (fuj to je hrozný slovo) bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
bery (Člen)
03.01.2008 15:16:16
Offline

Re: cihla nebo ytong

inkvizitorr psal:

cipís+bery: jó, to je diskuze, jeden bude druhýmu klepat na rameno a vzájemně si budem řikat jak sme dobrýbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilesmokin du si taky založit nějakou svou, třeba vo chlastugoodgoodgoodgoodbigsmilebigsmilebigsmilebeerbeerbeerbeer

voeevilbigsmilebigsmilebigsmile
huž mlčím, sem to věděl že mam držet hububigsmilebigsmilebigsmilegoodwine


momentalně zavostalej
Billy (Člen)
03.01.2008 21:10:30
Offline

Re: cihla nebo ytong

Ja pocitam tepelny ztraty budov, a prevazne se dneska stavi a i na TZB info je hodne oblibena varianta sendvič 30 porotherm +12a vice polystyrenu EPS 70 F, pukud to je s podkrovim i ja uz neco cmaram pro sebe a premyslim o teto variante, tepelne to vychazi velice dobre a cenove to je na moznostech kazdeho komu se co podari srazit dolu je to o znamostech, ytong se mi nelibi a vatou zateplovat fasadu cehokoli v RD neni tepelne lip jako zminovany polystyren, ve vate dost kondenzuje voda a podle vypoctu se ve vate voda  pri odparovani v prubehu roku drzi dost a pokud je tam voda tak spatne i izoluje je sice lepsi rockwool z pozarniho hlediska ale pro me rockwool patri spise do strechy mezi krokve ne na RD na fasadu.
  Co se tyce 30 porothermu je to jak nosna k-ce tak i akumulator tepla, pokud tam das zevnitr izolaci nebo material ktery je jako sem videl treba varianata z EXT 250-betonove tvarnice, 20cm polystyrenu, 60mm sadrovy desky neco jako prickovka ytong ale je to sadra, on ten clovek ma sice na tom baraku ztratu pocitanou 4,5 kW ale ten dum rychle vychladne. Pokud je to dum obyvanej jako celorocne uzivanej mel by mit setrvacnost, v zime udrzi dele teplotu v lete chladi, pokud nebude mit setrvacnost tak co v lete s tim teplem ? zacnes premyslet o rekuperacni jednotce a tak dal. je toho hodne zase, hure se dela na 30 porothermu venec ale nekdo stavi se statickym posudkem i ze 17,5 ale pouze prizemni dum. Jinak me kamenujte, ja mam svoje vypocty i kdyz realita je vetsinou jina a porotherm 44 P+D je proste na 2 veci tepelne na ho.no a na nic. Pac je zajimavy jak se sprisnuji normy tak porotherm udela s stejnym materialem novou zkousku a je zase o neco lepsi nez minule a aby prosel tak tam naplaca zvenku 40 mm termomalty no na 2 veci lepsi tenci a prihodit polystyren, okna dat skoro s krajem porothermu do exterieru zaplacat polysterenem 12 cm vice nema zatim smysl, problemy s 2 vrstvama polystyrenu apodobne. Izolantem si prekryjes tepelny mosty na prekladech a vencich, druha vec je pretahnout dostatecne styrodurem cca 500mm pod teren smerem k zakladove pate. Ale stejne nejvetsi naroky jsou na zatepleni strechy U=0,24w/m2  a na zed je U=0,38w/m2, takze neodrbat strechu, dobry odvetrani pod taskama a dobrou podstresni propustnou membranu http://www.juta.cz/paropodrob.htm kvalitni izolaci ktera ti za chvily neslehne tady ty sracky natazeny jak vata co mate v koupelne je na hovno, je to drahy ale clovek musi hledat, a dobre zevnitr udelat parotesku prelepit nejlepe hlinikovou lepici paskou. tl izolace pri 0,039 je tech 180 mm. v praci ti to muzu rict presneji na jakej chces material pokud se da od vyrobce dostat realny tech vlastnosti. A porotherm bych nahradil za keratherm sice neni tak presnej ale je levnejsi do podlah staci klidne 50-80 mm EPZ nevyjde na normu ale tam to moc neudela pod podlahou je 5°C. tady tyto veci co sem semka sick jsou pri vypoctove venkovni teplote -15°C je to podle oblasti jiny, tabulkovy hodnoty. tak do me smile2


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Billy (Člen)
03.01.2008 21:25:51
Offline

Re: cihla nebo ytong

pokud bys stavel prizemni dum s nevuzivanym podstresnim prostorem nebo castecne je mozna zkusit zkalkulovat toto http://www.izolace-zelinka.cz/ zacina se taky pouzivat ale i pre rekonstrukcich ale itam kam se clovek spatne dostane, tomuto bych veril kdyz tam toho napres dost, a kdyz to slehne? tak to za dva roky na pude dofoukas kdyz nebude puda pochozi z cele casti


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Petr J. (Člen)
03.01.2008 22:26:28
Offline

Re: cihla nebo ytong

to Bery: jak koukám i 25 let je málo.....dle některých Tvých poznámek....

Petr J. (Člen)
03.01.2008 22:29:22
Offline

Re: cihla nebo ytong

to Billy: některé postřehy jsou velmi dobré...good

inkvizitorr (Administrator)
03.01.2008 22:34:02
Offline

Re: cihla nebo ytong

bery psal:

voeevilbigsmilebigsmilebigsmile
huž mlčím, sem to věděl že mam držet hububigsmilebigsmilebigsmilegoodwine

nebuď hysterkagoodbigsmilebigsmilebigsmilesmokin


doba je temná...
Meloun (Člen)
03.01.2008 23:07:48
Offline

Re: cihla nebo ytong

Až bude za co stavět(což teda nevypadásmile2),tak z čeho bude poslední věc,která mě bude zajímat...idontknow
Hlavně,abych měl svoje bydlení a ode všech klid,když si ve 2 v noci vzpomenu něco pustit nebo se přiřítí návštěva s flaškou..good
Je zajímavý,jak lidi,který jsou jsou schopný nacpat do motorky nehorázný prachy,kalkulujou na tepelnou ztrátou toho či onoho,aby ušetřili nějakej ten niklák na plynu,elektrice nebo jiným zdroji teplaidontknowsurprisedbigsmile
Mám asi oproti ostatním tu výhodu,že můžu vesele vegetit v zimě,anžto jsem z práce naakumulovanej teplem z tý 290 kilowattový svině,která tady ve dne v noci běžíidontknowass
A sežere to v plynu přes 3 tisíce za den a skoro všechno to teplo vyletí komínemidontknow
Kdo chce-prodávám!bigsmile
Pytel kurevskýho tepla za pětikorunu!!surprisedsmile1


PURE NAKED BIKE!
PALOUS (Člen)
03.01.2008 23:40:11
Offline

Re: cihla nebo ytong

Billy psal:

pokud bys stavel prizemni dum s nevuzivanym podstresnim prostorem nebo castecne je mozna zkusit zkalkulovat toto http://www.izolace-zelinka.cz/ zacina se taky pouzivat ale i pre rekonstrukcich ale itam kam se clovek spatne dostane, tomuto bych veril kdyz tam toho napres dost, a kdyz to slehne? tak to za dva roky na pude dofoukas kdyz nebude puda pochozi z cele casti

S tím sem dělal 1,5sezóny a jako to jesi se dočkám tak to budu taky volitgooduž sem to říkal několika zákazníkům ale nedaj si říctbadjebat na něbigsmilejezdily jsme to foukat do starejch baráků do dutin páč co tam taky jinýho dostat,rozebrat podlahu na půdách kde je hafo věcí?surpriseda navíc dnes do těch stropů v novejch barákách řízneš do pytle v kterým je kubík a hráběma rozhrábnešgood


Jebat motorky :-)
vorel (Člen)
04.01.2008 11:03:38
Offline

Re: cihla nebo ytong

kdo kouká do budoucna staví nízkoenergeticky pasivní domy. jebat na oný čez a vostatní molochy. tak jako Drupi.good
http://www.ateliersea.com/zdicz.htm


řikám si hurikán
vorel (Člen)
04.01.2008 11:11:41
Offline

Re: cihla nebo ytong

ovšem nejlepší je dům v kožichu, jednou za 5 let se vyměněj balíky a egelit a jede se dál
http://www.ateliersea.com/slamcz.htm


řikám si hurikán
bery (Člen)
04.01.2008 11:49:18
Offline

Re: cihla nebo ytong

P.J - stojim si za tim co jsem napsal smokin
inkv. - nejsem, vim jak to tu jeevilbigsmilesmokin
domluvil jsemsmile2bigsmile


momentalně zavostalej
Šárka (Člen)
04.01.2008 16:57:27
Offline

Re: cihla nebo ytong

to vostroun: já bych nejspíš taky šla do toho porothermu ale stejnak to musíš stavět až dude stálá teplota +5C z ytongu: je pravta že můžeš postavyt jedno patro za den že nemusíš čekat až ti malta zaschne je to lepší i co se týče omítěk ale porotherm ti vydrží dýl je tvrdší a tolik se nedrolý a stavý se z něho častějš ...je lepší ale je to jen můj názor idontknow


Obtížné neznamená nepřekonatelné
Petr J. (Člen)
04.01.2008 17:08:17
Offline

Re: cihla nebo ytong

to Palous: Klimatizér máme na chajdě.....bylo fajn to vyndavat, když tím protekla řeka.....ale izolace hodně dobrá

Ton@l (Člen)
04.01.2008 18:18:32
Offline

Re: cihla nebo ytong

vorel psal:

ovšem nejlepší je dům v kožichu, jednou za 5 let se vyměněj balíky a egelit a jede se dál
http://www.ateliersea.com/slamcz.htm

tak todle bych chtel videt na vlastni ocisurprised


Vzdy muze byt hur :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr